Search

In Stock

Sommeil 125 ml

PEDIAKID Sommeil për të ndihmuar të bini në gjumë dhe për të parandaluar zgjimin gjatë natës.

Original price was: 9.45€.Current price is: 6.00€.

AFATI I PËRDORIMIT: 08/2024 (SASI E LIMITUAR)

Shurupi PEDIAKID Sommeil lidh përbërës natyralë aktivë për të ndihmuar të bini në gjumë dhe për të parandaluar zgjimin e natës. Formula e tij e butë dhe qetësuese përmban ekstrakte kamomil, livando, borzilok dhe murriz, magnez, të cilët janë idealë për të relaksuar fëmijët dhe lehtësisht në kohën e gjumit. Ruani vigjilencën, për një rritje personale optimale.

Udhëzime: I përshtatshëm për fëmijët që fillojnë në fazën e parë të shkëputjes nga gjiri e lart

Para moshës 5 vjeç: Merrni 1 lugë çaji para gjumit.
Pas 5 vjetësh: Merrni 2 lugë çaji para gjumit.
Trajtim 1 deri në 2 muaj, i rinovueshëm disa herë në vit nëse është e nevojshme. I përshtatshëm për të rriturit e moshës 15+.

Paralajmërime: Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. Mbroni nga nxehtësia dhe lagështia. Të shoqërohet me një dietë të ekuilibruar dhe të shëndetshme. Këshillohet fuqimisht të mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mundësisht të përdoret para datës së skadencës. Të ruhet në frigorifer dhe të konsumohet brenda 30 ditëve pas hapjes së parë.

Përbërësit: Shurup Agave 40%, ujë i pastruar, Fibregum™ fibra prebiotike akacie 15%, hidroglicerinë ekstrakt bimor 8% (ujë, glicerinë vegjetale, lule portokalli, livando, kamomil, balsam limoni, borzilok, murriz), koncentrat natyral i qershisë, aromë natyrale , koncentrat natyral limoni, glukonat magnezi, glukonat mangani, fosfat natriumi.

Për 10 ml
Fibres prébiotiques d’acacia Fibregum™ 1,8 g
Extrait de fleur d’Oranger (Citrus sinensis)  170 mg
Extrait de Lavande (Lavandula angustifolia) 170 mg
Extrait de Camomille (Matricaria recutita) 170 mg
Extrait de Mélisse (Melissa officinalis) 170 mg
Extrait de Marjolaine (Origanum majorana) 170 mg
Extrait d’Aubépine (Crataegus monogyna) 170 mg
Magnésium 0,2 mg (AR*)
Manganèse  0,14 mg (AR*)
Phosphore  0,06 mg (AR*)

Back to Top
Product has been added to your cart