Search

In Stock

Toux Seche & Grasse 125 ml

PEDIAKID Toux Seche & Grasse për të qetësuar kollën dhe dhimbjen e fytit.

Original price was: 9.45€.Current price is: 7.00€.

AFATI I PËRDORIMIT: 11/2024 (SASI E LIMITUAR)

Shurupi PEDIAKID® toux sèche et grasse është i përshtatshëm për fëmijët e moshës 6+ muajsh. Formula e tij ekskluzive përmban fibra prebiotike akacie, glicerinë vegjetale dhe ekstrakte bimore për të qetësuar kollën dhe dhimbjen e fytit. Fijet e akacies krijojnë një shtresë mbrojtëse në membranën mukoze duke qetësuar çdo acarim dhe duke e mbrojtur atë nga kërcënimet e jashtme. Glicerina vegjetale posedon veti lubrifikante, hidratuese dhe zbutëse që përmirësojnë hidratimin e mukusit, duke lehtësuar ekspektorimin fiziologjik dhe qetësimin e irritimit.

Shurupi PEDIAKID® Toux sèche & grasse përmban ekstrakte bimore të përdorura tradicionalisht për trajtimin e simptomave të kollës (trumë, delli, dredhkë, helichrysum, pelargonium). Me një aromë të shijshme natyrale limoni.

Udhëzime: Tundeni përpara hapjes.

Nga 6 muaj deri në 5 vjeç: Merrni një dozë 5 ml duke përdorur kapakun matës, një deri në katër herë në ditë.
Pas moshës 5 vjeç: Merrni një dozë 10 ml duke përdorur kapakun matës, dy deri në katër herë në ditë. Doza e fundit duhet të merret menjëherë para gjumit.

Lani me kujdes kapakun pas përdorimit, I përshtatshëm për të rriturit e moshës 15+.
Çdo dozë prej 5 ml përmban 1 g sheqer (kryesisht nga fruktoza që gjendet në shurupin e agave).

Paralajmërim: Nëse simptomat vazhdojnë pas 5 ditësh ose në rast gripi, konsultohuni me mjekun tuaj. Mos e përdorni nëse jeni alergjik ndaj një ose disa komponentëve, ose nëse jeni nën trajtim mjekësor për fytin, përveç nëse këshillohet nga një mjek.Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. Të ruhet larg nxehtësisë dhe lagështisë. Më e mira para datës së skadencës. Ruhet në frigorifer dhe përdoret brenda 15 ditëve nga hapja e parë.

Përbërësit: Ujë, shurup agave, glicerinë vegjetale, fibra prebiotike të akacies – fibra, ekstrakte bimore hidroglicerine (trumë, delli, dredhkë, pelargonium), acid citrik, çamçakëz xanthan, aromë natyrale limoni, ekstrakt helikrisum.

Organic agave syrup 20%
Prebiotic Acacia fibres 10%
Vegetal glycerine (non GMO corn, sunflower, canola) 10%
Plant extracts
  Including Thyme (Thymus vulgaris), leaves
Including Ivy (Hedera helix), leaves
Including Helichrisum ou Immortelle italienne (Helichrysum italicum), floral herb
Including Geranium (Pelargonium sidoides), root
 7.68%
 2.5%
2.5%
0.18%
2.5%
Xanthane gum 0.2%

Back to Top
Product has been added to your cart