Search

In Stock

Vegan Prenatal Multi 90 Kapsula

Swanson Vegan Prenatal Multi është krijuar posaçërisht për të përmbushur nevojat unike të grave gjatë para konceptimit, shtatzënisë dhe laktacionit.

32.00

Shtatzënia është një kohë emocionuese, por gjithashtu kërkon shumë nga trupi juaj. Kjo është arsyeja pse një multivitaminë prenatale është kaq e rëndësishme - ndihmon për t'u siguruar që po merrni lëndët ushqyese të nevojshme për të mbajtur veten të fortë dhe të shëndetshëm dhe për të mbështetur zhvillimin e foshnjës. Swanson Vegan Prenatal Multi është krijuar posaçërisht për të përmbushur nevojat unike të grave gjatë para konceptimit, shtatzënisë dhe laktacionit.

Të dorëzuar në dy xhel të butë që gëlltiten lehtë, Vegan Prenatal Multi përmban një sërë vitaminash dhe mineralesh të rëndësishme duke përfshirë folatin (acid folik) për zhvillimin e duhur të trurit dhe palcës kurrizore, kalcium dhe vitaminë D për kocka dhe dhëmbë të fortë dhe një formë të butë. e hekurit për të ndihmuar trupin tuaj të furnizojë foshnjën me oksigjen si dhe të mbështesë shëndetin e placentës. Ne kemi Quatrefolic®, një formë "e përfunduar" e folatit që nuk kërkon konvertim brenda trupit dhe ofron absorbueshmëri më të mirë.

Swanson Vegan Prenatal Multi ofron gjithashtu 300 mg vegan DHA me burim nga vaji i algave për të mbështetur rritjen e shëndetshme të fetusit së bashku me ekstraktin e rrënjës së xhenxhefilit për të qetësuar stomakun tuaj. DHA është një acid yndyror esencial omega-3 që është i përfshirë në zhvillimin kognitiv, si dhe në shëndetin e syve dhe zemrës. Kjo formulë gjithëpërfshirëse përmban gjithashtu kolinë, një mineral që njihet gjithnjë e më shumë për rëndësinë e tij për zhvillimin e shëndetshëm të trurit gjatë shtatzënisë plus integritetin e membranës qelizore në të gjithë trupin.

Përdorimi i sugjeruar
Si një shtesë diete, merrni dy xhel vegan në ditë me ushqim dhe ujë.

Përbërës të tjerë
Xhel i butë vegan (niseshte ushqimore e modifikuar, karragjenan, glicerinë, sorbitol, ujë të pastruar, bakër natriumi klorofilinë), vaj luledielli, lecitinë soje, dyll candelilla,

Përmban soje.

Paralajmërimet
Mbidozimi aksidental i produkteve që përmbajnë hekur është shkaku kryesor i helmimit fatal te fëmijët nën 6 vjeç. Mbajeni këtë produkt jashtë mundësive të fëmijëve. Në rast mbidozimi aksidental, telefononi menjëherë një mjek ose qendrën e kontrollit të helmeve.

Vetëm për të rriturit. Konsultohuni me ofruesin tuaj të kujdesit shëndetësor përpara se të përdorni këtë ose ndonjë produkt nëse jeni shtatzënë ose po mendoni për shtatzëni, gjidhënie, marrjen e ilaçeve ose keni një gjendje mjekësore.

Mbajeni larg ose të arritshëm nga fëmijët. Mos e përdorni nëse vula është e thyer. Ruani në një vend të freskët dhe të thatë. Mos e vendosni në frigorifer.

Supplement Facts
Serving Size: 2 Vegan Softgels
Servings Per Container: 45
Amount Per Serving % Daily Value
Vitamin A (as beta-carotene) 450 mcg RAE 50%
Vitamin C (as ascorbic acid) 60 mg 67%
Vitamin D (as cholecalciferol) 15 mcg 75%
Vitamin E (as d-alpha tocopherol) 15 mcg 100%
Vitamin K (as phytonadione) 30 mcg 25%
Thiamin (vitamin B1) (as thiamin mononitrate) 1.4 mg 117%
Riboflavin (vitamin B2) 1.4 mg 108%
Niacin (as niacinamide) 10 mg NE 63%
Vitamin B6 (as pyridoxine HCl) 5 mg 294%
Folate
(as Quatrefolic® [6S]-5-methyltetrahydrofolic acid equivalent to 1,480 mcg of
[6S]-5-methyltetrahydrofolic acid, glucosamine salt)
1,360 mcg DFE (800 mcg folic acid) 340%
Vitamin B12 (as cyanocobalamin) 6 mcg 250%
Biotin 150 mcg 500%
Pantothenic Acid (as d-calcium pantothenate) 5 mg 100%
Choline (from choline bitartrate) 150 mg 27%
Calcium (from dicalcium phosphate) 50 mg 4%
Iron (from Ferrochel® ferrous bisglycinate chelate) 27 mg 150%
lodine (from potassium iodide) 220 mcg 147%
Zinc (from zinc citrate) 10 mg 91%
Selenium (from L-selenomethionine) 60 mcg 109%
Chromium (from chromium picolinate) 45 mcg 129%
DHA (docosahexaenoic acid [from algal oil
(Schizochytrium sp.) (standardized to 40% DHA) (as triglyceride)]
300 mg *
Ginger Extract (Zingiber officinale) (root) 125 mg *
*Daily Value not established.

Back to Top
Product has been added to your cart