Search

In Stock

Retinol Krem 59 ml

  • Krem cilësor salloni që hidraton dhe mbron lëkurën tuaj
  • Përdorimi i ditës ose i natës
  • Pa parabenë

14.30

Me Swanson Premium Retinol Cream, ne vazhdojmë traditën tonë për t'ju sjellë ndihma kozmetike të cilësisë së sallonit me çmime që tejkalojnë edhe markat e farmacive. Retinol (një emër teknik për vitaminën A) është ylli i këtij kremi ushqyes për fytyrën. Së bashku me të gjithë përbërësit me cilësi të njëjtë që do të gjeni në markat e famshme, ai punon për të hidratuar dhe mbrojtur lëkurën tuaj pa përdorimin e përbërësve si parabenët.

Përshkrim i produktit

  • Krem cilësor salloni që hidraton dhe mbron lëkurën tuaj
  • Përdorimi i ditës ose i natës
  • Pa parabenë

Udhëzime: Aplikojeni në lëkurën e sapo larë dy herë në ditë. I përshtatshëm për tu veshur nën grim.

PARALAJMËRIM: Mos e përdorni këtë produkt nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji. Vetëm për përdorim të jashtëm. Shmangni kontaktin me sytë. Nëse shfaqet acarim i lëkurës, ndërpriteni përdorimin.

Përbërësit: Ujë i pastruar (deionizuar), xhel me gjethe Aloe barbadensis (aloe vera), glicerinë vegjetale, vaj i farës Simmondsia chinensis (jojoba), vaj Prunus amygdalus dulcis (bajame e ëmbël), vaj ekstra i virgjër Cocos nucifera (ciet kokosit), alkool, dyll blete, gjalpë kakao, gjalpë shea, fenoksietanol, retinil (vitamina A palmitate) (në vaj misri), d-panthenol (vitaminë B-5), vitaminë E (tokoferol), vitaminë C (acid askorbik), lecitinë soje, hidroksid kaliumi, çamçakëz xanthan, ekstrakt i gjetheve Origanum vulgare (rigon), ekstrakt i gjetheve Thymus vulgaris (trumë), ekstrakt i lëvores së kanellës (kanellë), ekstrakt i gjetheve Rosmarinus officinalis (rozmarine), ekstrakt i Lavandula angustifolia (lule livando) ekstrakt i lëvozhgës së limonit, ekstrakt i gjetheve Mentha piperita (mente), ekstrakt i rrënjës Hydrastis canadensis (ficë ari), ekstrakt i gjetheve Olea europaea (ulliri).

Back to Top
Product has been added to your cart