Search

In Stock

East African Shea Butter Krem

  • Hidratuesi i jashtëzakonshëm është miku më i mirë i lëkurës
  • Përmban acide oleike, stearik, palmitik dhe linolenik
  • Prodhuar pa aditivë apo tretës artificialë

17.10

Shea Butter Organike nga Afrika Lindore, një hidratues që ushqen dhe mbron lëkurën tuaj si asnjë krem tjetër. Bëjeni pjesë e regjimit tuaj të përditshëm të kujdesit të lëkurës këtë krem dhe nuk do të pendoheni.

Ajo që e bën Shea butter kaq jashtëzakonisht efektiv është profili i tij i jashtëzakonshëm i acideve yndyrore, i cili përbëhet nga afërsisht 40 deri në 60% acid oleik, së bashku me një sasi të madhe acidi stearik dhe sasi më të vogla të acideve palmitike dhe linolenike. Ky kombinim unik i acideve yndyrore përthithet me shpejtësi në lëkurë dhe mbrojnë lëkurën edhe nga kushtet e jashtme më të vështira. Përmban komponime fenolike me veti të fuqishme antioksiduese, të cilat mbrojnë lëkurën nga radikalet e lira për të ruajtur shkëlqimin rinor.

100% i çertifikuar organik i Afrikës Lindore Shea është i parafinuar pa aditivë apo tretës artificialë – asgjë veç mbrojtjes qetësuese dhe ushqyese për lëkurën tuaj.

  • Hidratuesi i jashtëzakonshëm është miku më i mirë i lëkurës
  • Përmban acide oleike, stearik, palmitik dhe linolenik
  • Prodhuar pa aditivë apo tretës artificialë

Udhëzime: Për t'u përdorur, ngrohni një sasi të përmasave të nikelit në pëllëmbën e dorës dhe lëreni në zonat e dëshiruara. Mund të aplikohet edhe në flokë si një trajtim kondicionimi i thellë.

Paralajmërim: Vetëm për përdorim të jashtëm. Shmangni kontaktin me sytë. Nëse shfaqet acarim i lëkurës, ndërpriteni përdorimin.

Përmbajtja: Organic East African shea butter (100% pure unrefined shea butter) (Vitellaria nilotica) (olein).

Certified Organic by ECOCERT SA.

Back to Top
Product has been added to your cart