Search

In Stock

Nervosite 125 ml

PEDIAKID Nervosite promovon relaksimin dhe ndihmon ne uljen e nervozizmit.

9.90

Shurupi PEDIAKID® Nervosité lidh përbërësit aktivë natyralë (Passiflora, balsam limoni, hop i zakonshëm, lule portokalli) për të reduktuar sjelljen e acaruar dhe çekuilibrin emocional të fëmijëve, si humori i keq, nervozizmi i shkaktuar nga jeta moderne. Vitamina B6 përmirëson funksionet e shëndetshme të sistemit nervor.

Udhëzime: Mund të përdoret duke filluar nga faza e parë e heqjes nga gjiri e lart.

Para 5 vjeç: 1 lugë çaji në mëngjes dhe në mesditë pas ngrënies.
Pas 5 vjetësh: 2 lugë çaji në mëngjes dhe në mesditë, pas ngrënies.
Trajtim 1 deri në 2 muaj. Rinovohet disa herë në vit nëse është e nevojshme. I përshtatshëm për të rriturit e moshës 15+.

Paralajmërim: Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. Të ruhet larg nxehtësisë dhe lagështirës. Të shoqërohet me një dietë të ekuilibruar dhe të shëndetshme. Këshillohet fuqimisht të mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Më e mira para datës së skadencës. Të ruhet në frigorifer dhe të konsumohet brenda 30 ditëve pas hapjes së parë.

Përbërësit: Shurup agave 40%, ujë i pastruar, fibra prebiotike të akacies Fibregum™ 15%, ekstrakt hidroglicerinë e bimëve 7.5% (ujë, glicerinë vegjetale, hops, balsam limoni, lule portokalli, lule pasioni, Gentian), koncentrat natyral i rrushit të zi, natyral i rrushit të zi, shije, koncentrat natyral i limonit, kompleks vitaminash dhe mineralesh: glukonat magnezi, vitaminë B6, fosfat natriumi.

Informations nutritionnelles moyennes :

Informations nutritionnelles moyennes 4 cuillères à café (20 ml)*
Fibres prébiotiques d'acacia Fibregum™ 3.6 g
Extrait de Houblon (Humulus lupulus) 365 mg
Extrait de Mélisse (Melissa officinalis)  365 mg
Extrait de Fleur d'Oranger (Citrus sinensis)  365 mg
Extrait de Passiflore (Passiflora incarnata)  365 mg
Extrait de Gentiane (Gentiana lutea)  365 mg
Vitamine B6 1.4 mg (100% AR)
Magnésium 0.4 mg (AR*)
Phosphore  0.12 mg (AR*)

Back to Top
Product has been added to your cart