Search

In Stock

Immuno-Fort 125 ml

PEDIAKID Immuno Fort ndihmon në ruajtjen e mbrojtjes së organizmit.

Original price was: 9.45€.Current price is: 7.00€.

AFATI I PËRDORIMIT: 10/2024 (SASI E LIMITUAR)

PEDIAKID ® Immuno-Fort kombinon ekstrakte të përbërësve aktivë natyralë për të mbajtur rezistencën e organizmit. Ky shurup është ideal gjatë ndryshimeve sezonale dhe periudhave të përsëritura të ftohjes, PEDIAKID® Immuno-Fort është i pasur me bakër dhe vitaminë C të cilat marrin pjesë në funksionin imun. Përmban gjithashtu echinacea, xhensen, kokrra të trëndafilit të egër, i cili merr pjesë në mbrojtjen natyrale të organizmit.

Udhezimet: Mund të përdoret duke filluar nga faza e parë e shkëputjes nga gjiri.

Para 5 vjeç: 1 lugë çaji në mëngjes dhe në mesditë pas ngrënies.
Pas 5 vjetësh: 2 lugë çaji në mëngjes dhe në mesditë pas ngrënies.
Trajtim 1 deri në 2 muaj. Të përshtatshme për të rriturit e moshave 15+.

Paralajmërim: Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. I mbrojtur nga nxehtësia dhe lagështia. Të përdoret si pjesë e një diete të ekuilibruar dhe një stili jetese të shëndetshëm. Rekomandohet të mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Ky produkt nuk rekomandohet për njerëzit që vuajnë nga hipotiroidizmi ose trajtimi i tiroides, konsultohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit. Përdoret më së miri përpara datës së skadencës në paketim. Të ruhet në frigorifer dhe të përdoret brenda 30 ditëve nga hapja e parë.

Përbërësit: Shurup Agave 40%, ujë i pastruar, Fibregum™ fibra prebiotike akacie 15%, ekstrakt hidroglicerinë e bimëve dhe Propolisi 7.5% (ujë, glicerinë vegjetale, Acerola, brokoli, Echinacea, xhensen, Rose Hips dhe Propolis), komplekse vitaminash dhe mineralesh : Vitamina C, glukonat mangani, glukonat bakri; shije natyrale, koncentrat natyral i boronicës, koncentrat natyral limoni.

Supplement Facts:

  4 teaspoons (20 ml)
Fibregum™ Accacia prebiotic fibres 3,6 g
Acerola extract (Malpighia punicifolia)  305 mg
Broccoli extract (Brassica oleracea) 305 mg
Echinacea extract (Echinacea purpurea) 305 mg
Ginseng extract  (Panax ginseng) 305 mg
Rose Hip extract  (Rosa canina) 305 mg
Propolis extract 305 mg
Vitamin C 24 mg (30% DV)
Copper 0,30 mg (30% DV)
Manganese 0,30 mg (15% DV)

Back to Top
Product has been added to your cart