Search

In Stock

Gommes Vitamin C

PEDIAKID Gommes Vitamin C ndihmon në rritjen e nivelit të energjisë, metabolizmit energjik dhe mbrojtjeve natyrore.

7.70

Gomat PEDIAKID ® Gommes vitamine C janë bërë me pektin molle. Pa xhelatinë dhe pa laktozë. Ato nuk përmbajnë konservues apo aroma dhe ngjyrues artificialë.

Ky suplement gome përmban ekstrakte të kokrra të kuqe acerola të pasura me vitaminë C, duke kontribuar në uljen e lodhjes dhe rritjen e metabolizmit energjik dhe mbrojtjes natyrore. Formula e tij është pa xhelatinë, pa gluten, pa laktozë. Nuk përmban konservues ose ngjyrues dhe aromë artificiale.

Udhëzime: I përshtatshëm për fëmijët e moshës 3+.
Merrni 2 goma në ditë, mundësisht në mëngjes. Mund të përdoret nga të rriturit e moshës 15+.
Trajtimi 30-ditor i rinovueshëm nëse është e nevojshme.

Paralajmërim: Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. Të ruhet larg nxehtësisë dhe lagështirës. Të shoqërohet me një dietë të ekuilibruar dhe të shëndetshme. Këshillohet fuqimisht të mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Më e mira para datës së skadencës.

Përbërësit: Shurup glukoze, sheqer kallami, ekstrakt kokrra të kuqe acerola të titruar në vitaminë C, agjent ngjitës: pektinë, aromë natyrale vishnje, agjent acidifikues: citrat kaliumi, acid citrik; koncentrat i karotës së zezë, agjent lyerjeje: dylli carnauba (vaj kokosi dhe kanola).

Supplement facts:

  2 gummies (4.6g)
Acerola berry extract 368 mg
Including naturally sourced vitamin C  80 mg (100% AR)

Back to Top
Product has been added to your cart