Search

In Stock

Gommes Multivitamines

PEDIAKID Gommes Multivitamines për plotësimin e nevojave ditore me vitamina dhe minerale.

7.70

PEDIAKID ® Gommes Multivitaminées janë bërë me pektin molle. Pa xhelatinë dhe pa gluten. Ato nuk përmbajnë konservues, aroma artificiale apo ngjyrues.

Multivitamina PEDIAKID ® gommes kombinon 14 vitamina dhe minerale me një ekstrakt të patentuar prej 22 frutash dhe perimesh duke u garantuar fëmijëve tuaj mikronutrientët e duhur. Të pasura me vitamina A, C, E, K, B1, B2, B3, B5, B6, B8, B9, B12, selen dhe zink, mishrat e dhëmbëve PEDIAKID mbështesin funksionimin e duhur të sistemit imunitar, nervor dhe psikologjik. Kështu, ato reduktojnë lodhjen e pasardhësve. Formula gummy bears u krijua për të qenë praktike, qesharake dhe miqësore për fëmijët.

Udhëzime: I përshtatshëm për fëmijët e moshës 3+.

Nga 3 deri në 6 vjeç: Merrni 1-3 gome në ditë.
Nga 7 deri në 12 vjeç: Merrni 4-6 gome në ditë.
I përshtatshëm për të rriturit e moshës 15+.

Paralajmërim: Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. Të mbrohet nga nxehtësia dhe lagështia. Të shoqërohet me një dietë të ekuilibruar dhe të shëndetshme. Këshillohet fuqimisht të mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Më e mira para datës së skadencës.

Përbërësit: Shurup glukoze, sheqer kallami, premix multi-vitamina dhe minerale: Vitaminat A-C-E-K-B1-B2-B3-B5-B6-B8-B9-B12, Seleniti i natriumit, Citrati i zinkut; agjent xhel: pektin, aromë natyrale qershie, acidifikues: acid citrik, citrat kaliumi; ekstrakt i patentuar i 22 frutave dhe perimeve të titruara në polifenole (rrush i bardhë dhe i kuq, portokalli, grejpfrut, papaja, ananas, luleshtrydhe, mollë, kajsi, qershi, boronica, rrush pa fara e zezë, domate, karrota, ulliri, brokoli, gardh, luleshtrydhe, , misër, kastravec, shparg), koncentrat i karotës së zezë, agjent mbulues: dylli karnauba (vajrat e kokosit dhe farave të rapit).

Supplement facts : 

  1 gummy bear (2.3g)
Vitamin A  120 µg (15% DV) 
Vitamin C   12 mg (15% DV) 
Vitamin E  1,8 mg (15% DV) 
Vitamin K  11,2 µg (15% DV) 
Vitamin B1  0,17 mg (15% DV) 
Vitamin B2  0,2 mg (15% DV) 
Vitamin B3  2,4 mg (15% DV) 
Vitamin B5 0,9 mg (15% DV) 
Vitamin B6 0,2 mg (15% DV) 
Vitamin B8  7,5 µg (15% DV) 
Vitamin B9  30 µg (15% DV)  
Vitamin B12  0,37 µg (15% DV) 
Selenium 8,3 µg (15% DV) 
Zinc 1,5 mg (15% DV) 
Patented extract of 22 fruits and vegetables  5 mg 

Back to Top
Product has been added to your cart