Search

In Stock

Gommes Immunite

PEDIAKID Gommes Immunite për forcimin e imunitetit.

Original price was: 7.70€.Current price is: 5.50€.

AFATI I PËRDORIMIT: 11/2024 (SASI E LIMITUAR)

PEDIAKID ® Gommes Immunité janë bërë me pektin molle. Pa xhelatinë - pa gluten - pa laktozë. Formula e produktit nuk përmban aromë artificiale ose ngjyrues dhe as konservues.

PEDIAKID® gommes immunité kombinon përbërësit aktivë natyralë të zgjedhur posaçërisht për vetitë e tyre të njohura dhe veprimin e butë, duke lejuar ruajtjen e mbrojtjes së organizmit në tërësi.
Të prodhuara me ekstrakte të pelte mbretërore, echinacea dhe propolis, vitamina dhe minerale, ato rekomandohen veçanërisht gjatë ndryshimeve sezonale, një periudhë veçanërisht e prirur ndaj të ftohtit. Ekstraktet e Echinacea dhe vitamina C, B6-12 dhe bakri kontribuojnë në funksionimin e duhur të sistemit imunitar, ndërsa ekstrakti i echinacea mban mbrojtjen e organizmit.
Formati gummy e bën këtë suplement praktik dhe qesharak për fëmijët!

Udhëzime: I përshtatshëm për fëmijët e moshës 3+. Merrni 2 goma në ditë.

Mund të përdoret nga të rriturit e moshës 15+.

Paralajmërim: Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. Ruajeni larg nxehtësisë dhe lagështisë. Të shoqërohet me një dietë të ekuilibruar dhe të shëndetshme. Këshillohet fuqimisht të mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Më e mira para datës së skadencës.

Përbërësit: Shurup glukoze, sheqer kallamishte, agjent ngjitës: pektinë, ekstrakt echinacea, vitaminë C, agjent acidifikues: citrat kaliumi, acid citrik; pelte mbretërore, aromë natyrale e mjedrës dhe shije të tjera natyrale, koncentrat i lëngut të plakut, ekstrakt propolisi, agjent mbulues: dylli karnauba (vaj kokosi dhe kanola), bisglicinat bakri, vitaminë B6-12.

Supplement Facts:

For 2 gummies (4,6 g)
Echinacea Extract (Echinacea purpurea) 100 mg
Royal Jelly  50 mg
Propolis Extract 25 mg
Vitamin B6 0.21 mg (15% DV)
Vitamin B12 0.375 μg (15% DV)
Vitamin C 80 mg (100% DV)
Copper 0.15 mg (15% DV)

Back to Top
Product has been added to your cart