Search

In Stock

Immuno-Fort 125 ml

PEDIAKID Immuno Fort ndihmon në ruajtjen e mbrojtjes së organizmit.

9,45

Ndihmon në ruajtjen e mbrojtjes së organizmit
E pasur me bakër dhe vitaminë C për të ruajtur funksionin imunitar
Ideale gjatë ndryshimeve sezonale për të forcuar sistemin imunitar

PEDIAKID ® Immuno-Fort kombinon ekstrakte të përbërësve aktivë natyralë për të mbajtur rezistencën e organizmit. Ky shurup është ideal gjatë ndryshimeve sezonale dhe periudhave të përsëritura të ftohjes, PEDIAKID® Immuno-Fort është i pasur me bakër dhe vitaminë C të cilat marrin pjesë në funksionin imun. Përmban gjithashtu echinacea, xhensen, kokrra të trëndafilit të egër, i cili merr pjesë në mbrojtjen natyrale të organizmit.

Aromë rrush pa fara e zezë – pa gluten, pa alergjen, pa OMGJ.

Mos përmbajnë konservues, ngjyrues artificialë ose aromë.

Shishe 125 ml

Udhëzime:  Mund të përdoret duke filluar që në fazën e parë të shkëputjes nga gjiri.

Para 5 vjeç: 5 ml në mëngjes dhe në mesditë pas ngrënies.
Pas 5 vjetësh: 10 ml lugë çaji në mëngjes dhe në mesditë pas ngrënies.

Trajtim 1 deri në 2 muaj. Të përshtatshme për të rritur të moshave 15+.

Paralajmërim: Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve. I mbrojtur nga nxehtësia dhe lagështia. Të përdoret si pjesë e një diete të ekuilibruar dhe një stili jetese të shëndetshëm. Rekomandohet të mos e tejkaloni dozën e rekomanduar. Ky produkt nuk rekomandohet për njerëzit që vuajnë nga hipotiroidizmi ose trajtimi i tiroides, konsultohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit. Përdoret më së miri përpara datës së skadencës në paketim. Të ruhet në frigorifer dhe të përdoret brenda 30 ditëve nga hapja e parë.

Supplement Facts:

4 teaspoons (20 ml)
Fibregum™ Accacia prebiotic fibres 3,6 g
Acerola extract (Malpighia punicifolia)  305 mg
Broccoli extract (Brassica oleracea)  305 mg
Echinacea extract (Echinacea purpurea) 305 mg
Ginseng extract  (Panax ginseng) 305 mg
Rose Hip extract  (Rosa canina)  305 mg
Propolis extract 305 mg
Vitamin C 24 mg (30% DV)
Copper 0,30 mg (30% DV)
Manganese 0,30 mg (15% DV)

Back to Top
Product has been added to your cart