Search

In Stock

C-Vitamin 500 mg 100 Tableta

C-Vitamin 500 mg 100 Tableta

Original price was: 5.75€.Current price is: 4.30€.

AFATI I PËRDORIMIT: 11/2024

Suplement dietik me vitaminë C me çlirim të zgjatur me vitaminë D3, zink dhe ekstrakt trëndafili, i cili gradualisht furnizon trupin tonë me vitaminë C.
Vitamina C, vitamina D3 dhe zinku kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.
Vitamina C gjithashtu kontribuon në uljen e lodhjes dhe lodhjes, mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ, ruajtjen e funksionit normal psikologjik dhe funksionimin normal të sistemit nervor. Ai rrit përthithjen e hekurit dhe gjithashtu kontribuon në formimin e kolagjenit të duhur dhe, nëpërmjet kësaj, në ruajtjen e gjendjes normale të enëve të gjakut, lëkurës, dhëmbëve, mishrave të dhëmbëve, kërcit dhe kockave.
Vitamina D3 kontribuon në përthithjen/shfrytëzimin normal të kalciumit dhe fosforit, ruajtjen e niveleve të kalciumit në gjak, ruajtjen e kockave të shëndetshme, funksionin e muskujve dhe dhëmbët normalë dhe luan një rol në ndarjen e qelizave.

Dozimi: 1 tabletë në ditë.

Paketimi: 100 tableta

Pesha neto: 122 g

Përbërësit: Acid L-askorbik, agjentë zmadhues tabletash (celulozë mikrokristaline, fosfate kalciumi, hidroksipropilmetilcelulozë), ekstrakt i trëndafilit, oksid zinku, agjent lustrim (acidet yndyrore), veshja e tabletave pa ngjyrë (agjentë përforcues [hidroksiprocelulozaqelizore, hidroksiproceluloza] glicerinë]), agjent kundër ngjitjes (kripërat e magnezit të acideve yndyrore), Quali®-D (amidon misri i modifikuar, saharozë, antioksidant [L-askorbat natriumi, alfa-tokoferol], acide yndyrore me zinxhir të mesëm trigliceride, agjent kundër mpiksjes [dioksid silikoni], kolekalciferol).

Paralajmërim:
• Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël.
• Mos e tejkaloni sasinë e rekomanduar të konsumit ditor!
• Konsumimi i suplementit dietik nuk zëvendëson një dietë të ekuilibruar, të përzier dhe një mënyrë jetese të shëndetshme!

Back to Top
Product has been added to your cart