Po shfaqen 1–12 nga 22 përfundime gjithsej

22 VITAMINA DHE OLIGO-ELEMENTE

9.70
Zgjedhje natyrale për fëmijët për të plotësuar nevojat ditore me Vitamina dhe Minerale. Ndihmon në funksionimin e mirë të organizmit dhe promovon balancën e mirë fizike dhe mendore. Produkt inovativ dhe formulë natyrale e bazuar në nektarin organik agave,fibra oragnike acacia, Vitamina, Minerale dhe ekstrakte të bimëve me tipare tonifikuese dhe re-mineralizuese. Prebiotikët organik = absorbimi më i mirë i përbërësve aktiv Sirupi organik agave = ëmbëlsues natyral i parafinuar me indeks glikemik të ulët Kombinim unik i bimëve, vitaminave dhe mineraleve të PEDIAKID 22 Vitamina dhe Oligo-elemente që optimizon marrjen e vlerave ushqyese te fëmijët dhe promovon funksionimin e mirë të organizmit. PËRBËRJA (PËR 20 ml – 4 LUGË) Sirup Organik Agave …….. 40% (9,7 g) Fibra Organik Acacia me efekt probiotik ………… 15% (3,3 g) Hidroglicerinë aktive Ekstrakt bimësh ……………7,5% (1,65 g) Karrota, Lakërishte, Spinaq, Panxhar i kuq, Majdanoz Betakaroten …………… 2,4 mg (50% DR) Vitamin E ………………..12 mg (100% DR) Vitamin C ………………..80 mg (100% DR) Vitamin B1 …………….1,1 mg (100% DR) Vitamin B2 …………….1,4 mg (100% DR) Vitamin B3 ……………..16 mg (100% DR) Vitamin B5 ……………… 6 mg (100% DR) Vitamin B6 …………….1,4 mg (100% DR) Vitamin B8 ………50 mcg (100% DR) Vitamin B9 …….200 mcg (100% DR) Vitamin B12 ……2,5 mcg (100% DR) Vitamin D …………. 5 mcg (100% DR) Krom………………….. 10 mcg (25% DR) Kopër………………….. 0,4 mg (40% DR) Hekur …………………. 0,56 mg (4% DR) Jod …………………….. 50 mcg (33% DR) Magnez …………….0,4 mg (0,11% DR) Mangan ……………400 mcg (20% DR) Molybdenum ….50 mcg (100% DR) Potasium ………….0.04 mg (0.8% DR) Selen …………………. 50 mcg (90% DR) Zink ………………………. 0,4 mg (4% DR) PËRDORIMI: Rekomandohet tek fëmijët kur fillohet me ngrënjen e frutave dhe perimeve Program 1 mujor që mund të përsëritet. Nga 6 muaj deri 5 vjeç: 2.5 ml (1 lugë çaji) dy herë në ditë pas ushqimit Mbi 5 vjeç: 5 ml (2 lugë çaji) dy herë në ditë pas ushqimit. PAKETIMI: 125 ml

APPETIT TONUS

4.60
Afati i përdorimit deri me 31/07/2023 Për apetit të mirë nga Pediakid. Për fëmijë duke filluar nga mosha 6 muaj deri 15 vjeç. Me ekstrakte të Fenugreek, Turmerik, Vitamin C dhe B12 për të stimuluar apetitin. Paketimi 125 ml Dozimi: 6 muaj deri 5 vjeç: 2.5 ml pas ushqimit. Mbi 5 vjeç: 5 ml pasnushqimit Pogram 1 deri 2 muaj.

COLICULLUS BEBE PIKA

13.70
Menjanon dhimbjet dhe kontrakcionet e stomakut te bebet si dhe rregullon florën e zorrëve. Është formuluar në mënyrë speciale për të larguar dhimbjet e barkut dhe për të trajtuar diarenë. Ndihmon në reduktimin e efekteve anësore që shkaktohet nga antibiotikët, stimulon sistemin imun tek bebet. PËRDORIMI: Aplikohet 5 pika direkt në gjuhë ose me lugë. Pë fëmijë të rritur mund të përzihet me lëngje tjera të cilat kanë temperaturë jo më të lartë se 37 gradë celsius. Përdoret që nga ditët e para të foshnjës. PAKETIMI: 8 ml pika, shije neutrale. PRODUKTI: Teknologji e patentuar: Garanton efektivitet dhe stabilitet. Duhet të ruhet në temperatutë të dhomës në mënyrë që të jap rezultatet e duhura në organizëm. Vepron pa e dëmtuar florën e zorrëve. Ka përmbajtje të Lactobacillus GG rhamnosus e zgjedhur në mënyrë rigoroze për të plotësuar rezultatet e duhura. Përbërësit janë subjekt i studimeve dhe botimeve të shumta shkencore. Përbërësit janë depozituar në American Type Culture Collection (ATCC) e cila vendos standardet për probiotikët në nivel ndërkombëtar. PEDIAKID® Colicillus Bebe është i formuluar pa laktozë dhe pa gluten. PËRMBAJTJA: Probiotik (Lactobacillus rhamnosus GG) …………………………….. 1 miliardë

GOMA IMMUNITE

7.70
Përbërës aktiv natyral të përzgjedhur me rigorozitet, të njohura për tipare të cilat forcojnë imunitetin. Royal Jelly, Propolis, Echinacea, Koper, Vitamina dhe Minerale, për të përballuar ftohjet dhe virozat gjatë ndrimit të sezonave dhe gjatë dimrit. Me shije shumë të mirë natyrale të mjedrës PEDIAKID® Immunity goma përtypëse shpejtë do të bëhet mbështetje e domosdoshme e jetës tuaj për rezistencë të organizmit ndaj ftohjeve dhe virozave. PËRDORIMI: Nga mosha 3 vjeçare 2 goma në ditë. E përshtatshme edhe për fëmijë mbi moshën 15 vjeçare. PAKETIMI: 60 goma

GOMA MULTIVITAMINË

7.70
PEDIAKID® Multivitamin Goma përtypëse përmban 14 Vitamina and Minerale me ekstrakte të 22 fruitave dhe pe rimeve. E pasur me Vitamina A, C, E, K, B1, B6, B8, B9, B12, selenium dhe zink, multivitamin goma përtypëse ndihmojnë oraganizmin të plotësojë nevojat ditore me vitamina dhe minerale. Me shije shumë të mirë natyrale të portokallit dhe qershisë, pa xhelatin, pa gluten, pa laktozë dhe shtesa artificiale. PËRDORIMI:  Nga mosha 3 deri 6 vjeçare: 1-3 goma në ditë. Nga mosha 7 deri 12 vjeçare: 4-6 goma në ditë. E përshtatshme edhe për fëmijë mbi moshën 15 vjeçare. PAKETIMI: 60 goma

GOMA OMEGA 3

7.70
PEDIAKID® Omega 3 Goma përtypëse përmban vaj liri e pasur me Omega 3, Vitamin E, B5 dhe B6, Vitamin A dhe zink për rritje normale dhe zhvillim të mirë të fëmijëve. Mbështet funksionet kognitive koncentrim, kujtesë, mbështet zhvillimin normal të sistemit nervor, me shije natyrale të limonit, shije të cilën fëmijët nuk do ta refuzojnë. PËRDORIMI: Nga mosha 3 vjeçare, 2 copë në ditë, preferohet në mëngjes. Të përshtatshme edhe për fëmijë mbi moshën 15 vjeçare. PAKETIMI: 60 goma

GOMA PROBIOTIK

7.70
Sistemi digjestiv te fëmijët është ende i pa zhvilluar dhe nuk funksionon në mënyrë optimale. PEDIAKID® Probiotik Goma përtypëse përmban 4 lloje të probiotikëve të cilat veprojnë në mënyrë sinergjike (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Streptococcus thermophilus). Të përzgjedhur për të ofruar mbështetje të sigurt për florën e zorrëve. Një gomë përtypëse ofron 500 million probiotik, për mbështetje dhe komfort të zorrëve dhe sistemit digjestiv si dhe për forcimin e imunitetit. Me shije shumë të mirë natyrale të mollës, fëmijve do të ju pëlqejnë pa masë. PËRDORIMI: Nga mosha 3 vjeçare 1 gomë në ditë. E përshtatshme edhe për fëmijë mbi moshën 15 vjeçare. PAKETIMI: 60 goma

GOMA VITAMINË C

5.00
Afati i perdorimit deri me 31/09/2023 Me përmbajtje të ekstratktit të Acerola e pasur me Vitamin C 100 % natyrale. PEDIAKID® Vitaminë C Goma përtypëse, 2 goma në ditë mundëson plotësimin e nevojave ditore për Vitaminë C dhe ndihmon në reduktimin e lodhjes, rritë energjinë dhe forcon sistemin imunitar. Me shije dhe aromë natyrale të qershisë, një formë praktike, e shëndetshme e mirëpritur nga fëmijët. Rekomandohet të përdoret në program prej 30 ditë dhe të përsëritet sipas nevojës. PËRDORIMI: Nga mosha 3 vjeçare, 2 copë në ditë, preferohet në mëngjes. Të përshtatshme edhe për fëmijë mbi moshën 15 vjeçare. Program 30 ditorë. Të përsëritet sipas nevojës. PAKETIMI: 60 goma

GOMA VITAMINË D3

5.00
AFATI I PERDORIMIT DERI ME 31/08/2023 Gjatë sezonit të dimrit kur rrezet e ngrohta të diellit mungojnë fëmiu juaj ka nevoj të marrë dozën ditore të Vitaminës D3, për të gëzuar shëndet të mirë, imunitet të qëndrueshëm, eshtra të fortë dhe nxitje të zhvillimit fizik. Pa shtesa artificiale. Permbajtja: Vitamin D 200 IU Perdorimi: Nga mosha 3 vjec, 2 goma pertypese ne dite

IMMUNO-FORT

9.70
Kombinim ideal gjatë ndryshimeve sezonale, kur jemi të prirur për tu ftohur. (Kaça, Echinace, Acerola, Brokoli, Ginseng). stimulon sistemin imunitar, e pasur me vitamina dhe minerale nga bimët, frutat dhe perimet e dëshmuara. I pasur me Kopër dhe Vitaminë C, Echinacea, Xhenxhefil dhe Brokuli. PËRMBAJTJA: Nektar organik nga bimët Agave ………………………………….. 40% (Ëmbëlsues natyral i parafinuar, me indeks glikemik të ulët ) Fibra Acacia BIO ………………………………………………………….. 15% Ekstrakte nga Propolis ………………………………………………… 7.5% (Kaqa, Echinace, Acerola, Brokoli, Ginseng) Vitaminë C …………………………………………………………….. 6 mg/cc Kopër ……………………………………………………………………. 75 μg/cc Manganezium ……………………………………………………….. 75 μg/cc Aromë natyrale nga Boronicat PËRDORIMI: Rekomandohet tek fëmijët kur fillohet me ngrënien e frutave dhe perimeve. Nga 6 muaj deri 5 vjeç: 2.5 ml (1 lugë çaji) në mëngjes dhe në mesditë pas drekës Mbi 5 vjeç: 5 ml (2 lugë çaji) në mëngjes dhe në mesditë pas drekës PAKETIMI: 125 ml

MAL DES TRANSPORTS QESE

9.70
Kombinim i përbërësve natyral aktiv për kundër vjelljes dhe përzierjes. Përmban ekstrakt gjingjeri i cili eliminon përzierjet dhe vjelljet si dhe milk thistle, menta për komfort të traktit digjestiv. Ideal gjatë udhëtimeve me veturë, anije, aeroplan etj. E përshtatshme edhe te moshat mbi 15 vjeç, shtatëzënat, si dhe te rastet e dehjes me alkool, helmimet, të ngjashme. PËRMBAJTJA: Kombinim inovativ i përbërë nga: Sirup Agave ………………………………………………… 40% Ujë i pastruar ………………………………………………. 15% Fibra acacia të ekstraktuara nga hidroglicerina e bimëve … 7.5% (Mentë Portokall, Limon, Xhenxhifi, Sherbele, Milk Thistle) Glicerinë bimore PËRDORIMI: Të përdoret 1-2 qese para udhëtimit dhe nëse është e domosdoshme të përdoret 1-2 qese gjatë udhëtimit. Gjithashtu e përshtatshme edhe për moshat mbi 15 vjeç, gratë shtatëzëna, si dhe te rastet e dehjes me alkool, helmimet, të ngjashme. Për trajtim rekomandohet si program 10 ditor disa herë gjatë vitit. PAKETIMI: 10 Qese

NERVOSITÉ

7.00
Afati i perdorimit deri me 30/09/2023   Ulë agjitimin, forcon vëmendjen dhe promovon shëndetin tek fëmijët. (Passionflower, Hops, Lemon Balm, Orange Blossom). Përmban kombinim efektiv të substancave natyrale të cilat reduktojnë agjitimin dhe disbalancat emocionale si disponimi i keq dhe nervozizmi, të cilat nxiten nga mungesa e disiplinës dhe nga stili i jetës moderne. PËRMBAJTJA: Nektar organik nga Agave ……………………………………. 40% (Ëmbëlsues natyral i parafinuar, indeks glikemik të ulët) Fibra Acacia BIO …………………………………………………. 15% Ekstrakte nga bimët Hidroglycerine …………………… 7,5% Ekstrakte nga bimët Hidroglycerine …………………… 7,5% Vitaminë B6 ……………………………………………….. 350 µg/cc Magnesium ………………………………………………… 100 µg/cc Fosfor ………………………………………………………….. 30 µg/cc Koncentrat natyral nga Cassis PËRDORIMI: Rekomandohet tek fëmijët kur fillohet me ngrënien e frutave dhe perimeve. Nga mosha 6 muaj deri 5 vjeç:  2.5 ml (1 lugë çaji)  para gjumit Nga mosha mbi 5 vjeç:  5 ml (2 lugë çaji) para gjumit PAKETIMI: 125 ml